Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/1/a/1a286233-190c-4596-9079-2c5f96891368/egoman.sk/web/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 6230
Ako nepribrať počas sviatkov a dopriať si všetky obľúbené dobroty | egoman.sk

Stoly sa prehýbajú pod množstvom jedla, všade rozvoniavajú koláče, na každej návšteve si treba s niekým pripiť na zdravie. Dá sa cez Vianoce nepribrať? Jasné že sa dá. A vôbec to nie je také ťažké, ako sa na prvý pohľad zdá. V skutočnosti je oveľa ťažšie cez sviatky sa prepchávať, prestať cvičiť, nabrať späť všetko, čo ste doteraz schudli a potom v januári začínať odznova. Ak je vaším cieľom vysnívaná postava alebo túžba vpratať sa do sukne spred pár rokov, ani vianočné hodovanie vás nemôže pribrzdiť. Zároveň to však neznamená, že počas Štedrého večera budete jesť len brokolicu na pare a cez sviatky neochutnáte jediný koláč. Verte či nie, možno piecť, možno pri tom aj nepribrať. Len treba vedieť ako na to.

Začíname s chudnutím

Na začiatok si vezmite papier, pero a starostlivo si naplánujte, čo budete cez sviatky piecť a variť v ten-ktorý deň. Tak sa vyhnete situácii, že si v hypermarkete urobíte obrovské zásoby jedla, naplníte ním chladničku do prasknutia a potom všetko pojete, lebo vám bude ľúto tie dobroty vyhodiť. Ak má vaša rodina tradičné jedlá, ktoré varíte každý rok, porozmýšľajte o „light verzii“ pre seba – na tanieri to bude vyzerať takmer rovnako a predsa do seba dostanete menej kalórií. Napríklad keď na Štefana robíte pečenú hus s kapustou a knedľou, pre seba upečte králičie alebo morčacie stehno s bylinkami. Na tanier si ho potom dáte spolu s kapustou. Samozrejme bez knedle. Takto si môžete zostaviť celý jedálny lístok a nakupovať podľa neho.